Profil a historie společnosti

Současnost

Firma  Adam-zahradnická a.s. pracuje v segmentu velkoobchodu s okrasnými rostlinami po více než 22let. Za tu dobu jsme získali mnoho zkušeností a obchodních kontaktů. Máme dlouholeté zkušenosti v oboru prodeje okrasných rostlin v ČR.

Dovážíme rostliny ze všech důležitých pěstebních oblastí Evropy. Naše stromy a keře jsou vysazeny na bezpočtu míst Čech, Moravy i Slezska. Po celou tu dobu vnímáme  a implementujeme potřeby Vás, zahradníků, a jsme tak plně seznámeni s problematikou a specifiky zahradnické profese. Snažíme se Vám vycházet vstříc jak nabídkou, servisem a službami, časovou flexibilitou i zárukami. Nabízíme Vám kvalitní rostliny za dobrou cenu, která dlouhodobě neroste, spíše klesá. Přivezeme Vámi objednané rostliny podle Vašich požadavků (ve shodě s vegetačními podmínkami) až na místo výsadby. U méně obvyklých výsadeb nabízíme i bezplatné poradenství. Při technologicky správné výsadbě do specifických podmínek daných taxonem rostliny a doloženou/ ověřenou přiměřenou zálivkou, garantujeme ujmutí rostliny formou záruky

Máme zkušenosti a vhled do problematiky sortimentu. Víme tedy, které rostliny dobře prosperují v našich podmínkách, a které si koupíte jen tzv. na jednu sezónu. Máme výborné a dlouhodobé partnery - dodavatele s ověřenou kvalitou produkce ze všech vhodných pěstitelských oblastí Evropy a Česka.

Pro malé a střední zakázky  limitované  časem nabízíme rychlý a efektivní nákup v našem Cash&Carry v Bříství.(Viz část C&C)

 Sortiment dodávaný firmou ADAM-zahradnická a.s. zahrnuje: listnaté alejové stromy - od špičáků, přes nejobvyklejší výpěstky 2x- až 3x přesazované až po stromy v nadstandardních velikostech, vícekmenné stromy, polokmeny, nebo stromy tvarované pro špalíry nebo střechy, a mnoho dalších  tvarů stromů i keřů, včetně bonsaí . Dále nabízíme jehličnany od malých zákrsků až po jehličnaté vysokokmeny a zaštipované soliterní  kleče. Keře zajistíme velikostně od malých, s 2-3 výhony prostokořenných ve velkých objemech až po soliterní vzrostlé keře pro exkluzivní realizace. Jsme schopni dodat na objednávku  rostliny pro živé ploty (listnaté i jehličnaté) i hotové zapěstované plotové díly, dále nabízíme popínavé rostliny od menších výpěstků až po 2m jedince a v neposlední řadě ovocné alejové vysokokmeny. Při větším objemu objednávky zajistíme pro Vás trvalky, bambusy, popř. jiné rostliny jako doplněk k základní objednávce stromů a keřů.

Pošlete nám Vaši poptávku, my Vám pošleme nabídku s cenami ( bez DPH) a po Vašem zpětném zaslání objednávky dále zapracujeme konečnou objednávku do logistiky. Podle aktuální situace jarní a podzimní sezóny zboží doručíme do 2 týdnů v závislosti na vegetační době a možnostech logistiky. K Vaší objednávce je na středisku k dispozici doplňkový sortiment zboží  pro výsadbu (kůly, úvazky, juta, podzemní kotvení, atd.).

Historie firmy

ADAM – zahradnická, a.s. byla založena v roce 1998 jako nástupce firem EDEN, s.r.o. a Stromy pro srdce Evropy, s.r.o. Vstoupila na český trh s okrasným rostlinným materiálem a travními osivy a během krátké doby se jí podařilo vybudovat dvě samostatná prodejní střediska. První v Lelekovicích u Brna, kde je zároveň sídlo společnosti, a druhé v Praze na Prašném mostě. Systematickou, profesionální a trpělivou prací celého managementu se firma během deseti let stala jedním z nejvýznamnějších dodavatelů rostlin v České republice.

Vzhledem k neustále rostoucím objemům dodávaného zboží se společnost v roce 2006 rozhodla vybudovat poblíž Prahy středisko zcela nové, odpovídající evropským standardům. V roce 2007 zakoupila pozemek v Bříství u Prahy o rozloze cca 2 ha. Toto místo je pro podnikatelský záměr ideální. Je výborně dostupné – leží pouhých 18 km od Prahy přímo u sjezdu z dálnice D11 – a je situováno v samém srdci polabské nížiny, významné zahradnické oblasti. Po roce intenzivních příprav začala společnost v březnu 2009 s vlastní stavbou. Díky obrovskému nasazení managementu, spolehlivým dodavatelům a dobré součinnosti se samosprávou a státní správou se středisko do konce roku 2009 podařilo dokončit a společnost se 1. 1. 2010 do nového střediska nastěhovala. Následně v rámci střediska Bříství vznikl unikátní projekt Cash & Carry s možností okamžitého nákupu a odběru rostlin, travního osiva, hnojiva a substrátů i pomocného materiálu pro výsadbu.

Nyní se společnost soustřeďuje na systematický rozvoj všech svých aktivit.

Nákup u Adama